تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
چگونه یک باغچه درست کنیم؟

طراحی و اجرا محوطه ویلا و باغ

چگونه یک باغچه درست کنیم؟

یک باغچه کوچک جلویی درست کنید. گزینه های طراحی برای حصار. چگونه یک طرح مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم

محوطه سازی فرآیند پیچیده ای است، اما این کار می تواند بسیار دلهره آور باشد. چگونه سایت را در جلوی خانه سازماندهی کنیم و همه عناصر طراحی را به زیبایی توزیع کنیم؟ برای گسترش بصری این مکان باید قوانینی را بدانید. اگر سایت را به درستی در جلوی خانه طراحی کنید، یک قطعه زمین کوچک زیبا و از نظر بصری جذاب خواهد بود.

راه های زیادی برای گسترش بصری فضا وجود دارد. اغلب مساحت باغ محدود و به سختی قابل مشاهده است، برای حل این مشکل باید برخی از اشیاء را پنهان کنید یا حتی آنها را حذف کنید. ممکن است سایت به دلیل وجود حصار خالی شبیه یک جعبه بسته به نظر برسد. حصارهای مشبک و باز برای یک باغ کوچک عالی هستند، علاوه بر این آنها باید با گل های زیبایی شناسی تزئین شوند.
طراحی منظره

ساختمان های همسایه اغلب نقش نرده ها را بازی می کنند و زیبایی طرح جلوی خانه را به میزان قابل توجهی از بین می برند، اما راه حل مشکل بسیار ساده است، شما باید آنها را در طراحی منظر بگنجانید و روی آن تزئیناتی بسازید. از آینه های کروی به عنوان تزئین استفاده می شود که باعث ایجاد انعکاس و اعوجاج در طرح می شود و این تکنیک طراحی به گسترش بصری منطقه نیز کمک می کند.

به این روش «چشم اژدها» می گویند. یک چمن کوچک را به یک چمن بزرگ تبدیل می کند.
مسیرهای باغ جلوی خانه

اگر مساحت جلوی خانه کوچک است، می توانید از تکنیک های طراحی منظر در مسیرهای باغ استفاده کنید. این روش باعث ایجاد انحنای فضا می شود و حتی در یک فیلم ژانر فانتزی نیز از روشی استفاده می شود که به دلیل انحنای فضا را به صورت بصری افزایش می دهد.

مسیرهای کج از نظر روانی طولانی تر هستند، بنابراین افرادی که در مسیر باغ قدم می زنند آنها را بزرگ می دانند.

جاده های سنگی وقتی با بوته ها ترکیب می شوند، حتی در طول های کوچک و به شرط تاکید بر حصار، عالی به نظر می رسند. پس از آنچه می بینید، احساس می شود که این مسیر ادامه دارد، زیرا به نظر می رسد گیاه آن را پنهان می کند و آن را تا فاصله بی نهایت گسترش می دهد. برای تأثیر بیشتر، پشتی گل ساخته می شود که بدون شک قابلیت اطمینان را به همراه خواهد داشت.
دستکاری آب

برای ایجاد یک مخزن مصنوعی باید مکان مناسبی را انتخاب کنید، درختان میوه ای که در نزدیکی حوضچه به آب می افتند نباید وجود داشته باشد، نباید گودال پایه در یک مکان بادخیز داشته باشید. با این حال، مکان آن را باید در نظر داشت، زیرا این بخش از عنصر طراحی بخشی از نمای کلی سایت در مقابل خانه است.
آینه آب

انعکاس اثر جذابیت بصری را ایجاد می کند، موقعیت آشفته آنها به شما اجازه نمی دهد به یک باغ کوچک نگاه کنید و توجه را به خود جلب کنید. چند حوض کوچک کاملاً با وظیفه پرت کردن حواس مهمانان مقابله می کند. یک حوض کوچک آسمان و همه چیز اطراف آن را منعکس می کند.

حوضچه های کوچک مساحت زیادی را اشغال نخواهند کرد، اما اثر ارزش آن را دارد. برای تقویت بصری محیط طراحی در جلوی خانه، باید سایت را به چندین حوض مجهز کنید که توسط نهرهای کوچک به هم متصل می شوند. همچنین می توانید آبشاری بسازید که یک دریاچه کوچک و یک پل چوبی را در خود جای دهد.
بهار

این روش طراحی برای مناطق بسیار کوچک مناسب است. آبنما از سنگ یا سرامیک است و بهتر است پایه آبنما و دیگ سرامیکی را چیدمان کنید. یک نکته منفی وجود دارد: جریان آب پر سر و صدا به همسایگان آرامش نمی دهد. در چنین شرایط سختی باید تعهدی را پذیرفت. ایده آل است که ساکنان همسایه نداشته باشند. سپس می توانید این تکنیک طراحی منظره را پیاده سازی کنید.

باید بدانی که! محل استراحت باید در سمت آفتابی قرار گیرد. اگر جبهه رو به غرب باشد، در هنگام استراحت در آفتاب داغ آسیب می بیند.
باغ منظره

بسیاری بر این باورند که قرار دادن درختان در یک مکان کم عمق به میزان قابل توجهی فضا را کاهش می دهد، اما اگر درخت بزرگی را در مرکز باغ، جلوی خانه قرار دهید، طرح حجیم تر می شود. درختچه های کوچکتر تاثیر بیشتری روی درخت خواهند داشت. این روش "پله های بهشت" نام دارد.
درختچه ها و درختان تزئینی جلوی خانه

روش چیدمان دایره ای هنگام کاشت درختان بزرگ. در امتداد محیط باغ، می توانید فضای سبز تقویت شده را ترتیب دهید. محل استراحت زیر درختی بزرگ در مرکز محوطه اصلی آماده شده است. این تکنیک یک باغ بزرگ را تقلید می کند و یک منظره منحصر به فرد در وسط باغ ظاهر می شود.
محوطه سازی عمودی

یک محیط موثر از یک باغ عمودی در جلوی خانه برای ایجاد یک طراحی منظره منحصر به فرد در دسترس است. فضا با کاشت این گیاه ترسیم می شود. از ساختمان های زیر برای ایجاد باغبانی عمودی استفاده کنید.

    نما;
    آلاچیق;
    صفحه نمایش؛
    حصار؛
    قوس های بلند؛
    درختان.

مواد چوبی به طور قابل توجهی طراحی چشم انداز را بهبود می بخشد. برای دکوراسیون، به عنوان مثال: آلاچیق، بسیاری از طراحان گیاهان بالارونده را توصیه می کنند، به عنوان مثال: گل های کوهنوردی، نخود فرنگی، انواع مختلف انگور، لوبیاهای زینتی. گلدان های گل با گل های زیبا نیز مکمل زیبایی هستند. بنابراین، امکان تغییر تنظیمات گلدان وجود دارد، بنابراین ظاهر سایت جلوی خانه دائما به روز می شود.

موضوع :
برچسب ها : محوطه سازی، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی باغ، محوطه سازی باغچه، محوطه سازی فضای سبز,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در سه شنبه 18 آبان 1400ساعت 15:52 توسط زینب | تعداد بازديد : 24 | |