تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
سبک های محبوب طراحی منظره

طراحی و اجرا محوطه ویلا و باغ

سبک های محبوب طراحی منظره

در زمان های قدیم تمایل به ایجاد باغ هایی وجود داشت که در آن اشراف ساکن بودند. برخی از اقلام مورد استفاده در آنجا به قدری موفق بوده اند که مدرنیته نیز به آن رسیده است: یکی از آنها اکنون گیاهانی است که بوسیله مردم یا تاپیاری آنها قطع می شود.

در حال حاضر طراحان منظر در استفاده ساده از پیشرفت های قدیمی و با ممکن و کاربرد اصلی رویکردها و مصالح جدید متوقف نمی شوند. برای درک تفاوت یک راه حل با راه حل دیگر، ابتدا باید بدانید که سبک باغ چیست.

https://arsesgrp.com/design-landscaping/

این اصطلاح به معنای گروهی از عناصر، از جمله گیاهان و اشکال معماری کوچک، مانند آلاچیق، آلاچیق و بالکن است که به طور هماهنگ در فضای سبز اطراف قرار می گیرند. در هر سبک سنت های خاصی برای ثبت وجود دارد: در جایی از آب های طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید و به نوع سنگ فرش توجه ویژه ای داشته باشید، در جایی، برعکس، مسیرها با ماسه پوشیده شده است. دو جهت وجود دارد که کلاسیک در نظر گرفته می شود - این طراحی منظره فرانسوی و انگلیسی است.

منشا آن فرانسه است و بیش از 400 سال سابقه دارد. بنیانگذار این جهت را آندره لنوترا می دانند که در باغ های اشراف تحت لویی چهاردهم کار می کرد. او همچنین در پروژه محوطه سازی اطراف زیباترین کاخ ورسای شرکت کرد. بعداً، طراح به انگلستان نقل مکان کرد، جایی که تحت رهبری او پارک های سنت جیمز و گرینویچ در پایتخت آن سازماندهی شد.

سبک ساده دارای ویژگی های متمایزی مانند وجود اشکال هندسی واضح و تقارن دقیق است. در این باغ‌ها کوچه‌ها از محدوده‌های میدان دید فراتر می‌روند و در قسمت جلویی گل‌خانه‌های زیادی ایجاد شده است. برای تزئین، از توپیاری نیز استفاده می شود، تقسیم به بخش ها با کمک پرچین انجام می شود. استفاده از گونه های گیاهی همیشه سبز، که به شما امکان می دهد چشم بازدیدکنندگان را در تمام طول سال با فضای سبز فراوان که گاهی اوقات غیرمعمول ترین شکل ها را به خود می گیرد، خوشحال کنید.

و گل، تفاوتی در نقش برجسته وجود ندارد.

این روند با ویلیام کنت و لنسلوت براون که زادگاه فوجی آلبیون بود مرتبط است. طراحان چشم انداز طراحی منظره را که در آن زمان با لنوتر آورده شده از فرانسه شناخته شده بود، کنار گذاشتند. آنها به این نتیجه رسیدند که اشکال سخت و همچنین وضوح غیرطبیعی با روحیه عاشقانه انگلستان در تضاد است.

ایده ای که دو متخصص در کار خلاقانه خود تجسم کردند، متعلق به کشورهای شرق است - مسیرهای جدیدی که Linotrom در عمل به کار برد به او نرسید. نوع باغچه محوطه سازی تا حد امکان به طبیعت نزدیک است، بسیار طبیعی است و عناصر آن به صورت آزاد چیده شده اند. چنین رویکردی به ما این امکان را می دهد که انسان را از طبیعت منزوی نکنیم، بلکه برعکس، نماد وحدت همه چیزهایی است که وجود دارد.

و راه حل جدید نه تنها از نظر زیبایی شناسی، بلکه به دلیل ارزش آن نیز جذاب بود: تحقق این باغ بسیار ارزان تر از خلاقیت های Lenutra بود. حجم عملیات خاکی بسیار کمتر است و بیشتر پرچین ها، تاپیاری ها و تخت های گل بی ادعا هستند. علاوه بر این، هزینه نگهداری از کارکنان باغ ها کاهش یافت - حتی یک منطقه بزرگ برای چند نفر کافی بود.

در باغ های کلاسیک انگلیسی، مسیرها با سنگ طبیعی تمیز می شوند. نمونه خوبی از چنین راه حل هایی ممکن است Betterworld Park یا Blenheim Manor باشد که متعلق به دوک مارلبرو است.

چنین دکوراسیون قلمرو، تنوعی در موضوع سبک معمولی است، اما با یک افزوده خاص. این است که هر باغ، به عنوان آن بود، ادامه خانه، و بنابراین باید یک تقسیم به مناطق، به قیاس با چگونه آپارتمان به اتاق تقسیم شده است. برای این منظور از نرده های سبز رنگ استفاده می شود و اشکال هندسی ساده در طراحی حاکم است. مسیرها به صورت مستقیم یا مورب مرتب شده اند.

از دیگر ویژگی های این محوطه حیاط اجباری و مجسمه سازی است. توپیاری، در صورت وجود، معمولاً کروی یا مکعبی شکل است.

زیبایی و فلسفه سنتی یگانگی را با طبیعت و هماهنگی عناصر ترکیب می کند، بنابراین صدها سال است که حامیان فرهنگ چین و ژاپن را به خود جذب کرده اند.

این روند درهم تنیده ای نزدیک از دستاوردهای مدرن در زمینه طراحی منظره و قدیمی ترین فنگ شویی است. چیدمان عناصر و همچنین رنگ آنها باید دقیقاً با جنبه های جهان مطابقت داشته باشد. این مکان های استراحت نه تنها طبیعی به نظر می رسند، بلکه با شکوه و زیبایی خود شگفت زده می شوند. یک باغ چینی معمولی بدون سایه های مختلف قرمز غیرقابل تصور است که نمادی از زندگی در نظر گرفته می شود و به شما امکان می دهد در حالی که در انتهای جنوبی سایت نشسته اید شانس، ثروت و شهرت پیدا کنید.

اشکال کوچک، مانند بالکن یا سایبان، کاملاً با سبک معماری سنتی چین مطابقت دارد - آنها مانند پاگوداهای کوچک هستند، اما ساکنان آسمان آنها را "چشم های باغ" می نامند.

قانون مهم دیگر منطقه بندی است، علاوه بر این، نقش برجسته های پایه بامبو، برنز و سنگ به طور گسترده ای استفاده می شود. تنوع گیاهان باید به شدت کنترل شود و از مقدار مشخصی تجاوز نکند. به عنوان مثال، خود چینی ها فقط چند نوع گیاه را ترجیح می دهند که در یک زمان استفاده شوند یا چند رنگ. در سنتی که در امپراتوری آسمانی ظاهر شد، از یک تبدیل برجسته به نام ژئوپلاستیک استفاده می شود.

اینجا در زمینه مینیاتور و نمادین. این ویژگی ها است که تحت تأثیر ذهنیت ساکنان جزیره شکل گرفته است که هر باغی در ژاپن را مشخص می کند. در درک مردم کشور طلوع خورشید فضایی دنج است که برای راحتی مالک آن را برای مدتی از هیاهوی خیابان و دنیای بیرون می بندد. با توسعه تمدن، نه تنها این سنت ها محبوبیت بیشتری پیدا کردند، که با توجه به هزینه زمین در جایی در توکیو - به ویژه نه یک پاکسازی - تعجب آور نیست.

اسکلت اصلی باغ از سنگ های واقعی، آب است و به عنوان تزیین صخره یا تپه آلپ استفاده می شود. اینجا مکانی برای یک تعطیلات منزوی به تنهایی با طبیعت است، نه برای پیاده روی. این سنت در زمان هایی سرچشمه گرفت که این عناصر طراحی منظره توسط خانه های چای احاطه شده بود، که هیچ چیز نباید توجه مهمانان را از آن منحرف کند.

در کنار لوازم سنتی باغ، از فانوس ملی و بونسای همیشه سبز استفاده می شود. زنگ های مخصوص نیز مفید خواهد بود که به شما امکان می دهد موسیقی باد واقعی را بشنوید. در میان شخصیت های باغ نیز یک هوتی وجود دارد - که خدای رفاه و خوشبختی است.

این روند از ابتدای قرن گذشته در طراحی منظر ظاهر شد. ایده اصلی کارکرد بالای باغ است، در مرز سودمند: قبل از بازدیدکننده‌ای که در امتداد مسیرها قدم می‌زند، ممکن است زمین تنیس یا برکه‌ای از یک انبوه تمیز ظاهر شود.

این سبک با انتخاب بالای مصالح ساختمانی مورد استفاده مشخص می شود: آنها از گونه های گیاهی بسیار بیشتری استفاده می کنند. در مورد دوم، توجهی به گلها نمی شود - در انتخاب شاخ و برگ اصلی و شاخه های آنها که قاب سبز باغ را تشکیل می دهند.

و تصمیمات اتخاذ شده توسط حامیان این جهت بسیار متضاد است: تفاوت بین سفید و سیاه، عدم وجود هر گونه تن میانی و انتقال تیز. درختچه ها و درختان کاربردی می توانند برگ های تیز یا بزرگ داشته باشند و مخروطی ها نیز مناسب هستند.

تخت های گل پر از خشخاش، زنبق، نیلوفر و گل صد تومانی به خوبی از عدم وجود رنگ های روشن دیگر جلوگیری می کند. لوازم جانبی مختلفی که بدون آنها تصور طراحی منظره دشوار است ، تقریباً هیچ وجود ندارد - خطوط سختگیرانه ، هندسه صحیح و مقدار معینی جعل هنری ، معمولاً در پس زمینه دیوارهای سبک تر.

به آن سبک کانتری نیز گفته می شود - بهترین گزینه برای اقامتگاه تابستانی است. این راه حل ها این امکان را فراهم می کند که تمام سادگی و جذابیت زندگی روستایی را آشکار کند. هنگام ایجاد یک باغ، آنها سعی می کنند هیچ محدودیتی در زمین موجود، صرفاً مواد طبیعی، ایجاد نکنند. برعکس، برخی بی‌احتیاطی می‌تواند جذابیت بی‌نظیری از فرار را به ارمغان بیاورد و پس از رفتن یک مرد، احساس بیابانی ایجاد کند.

مجموعه گیاهان بسیار گسترده است: در اینجا تخت گل های رنگارنگ وجود دارد، درختچه ها به شکل پرچین رشد می کنند، آلاچیق، طاق و سایبان می سازند، بافته شده با لوچ و انگور. از باغ روستایی یکی از ویژگی های باغ مراکشی و باغ تزئینی است که بخشی جدایی ناپذیر از سبک است.

لوازم جانبی "عتیقه" باید درمان شوند: می تواند یک گیره کوچک باشد که در آن گلدان های آهنی وارونه شده اند، گلدان های گل به شکل کفش ساخته شده اند، یک پایه چتر ساخته شده از فلز - بدون تداخل، و جعلی.

استخر نزدیک خانه او یک یافته واقعی است و از سواحل او نیز می توان با مزیت استفاده کرد - یک قایق قدیمی که با خزه و گلسنگ رشد کرده است نوعی فضای خلوت ایجاد می کند که پس از پر شدن شهر برای استراحت لذت بخش خواهد بود. با صدها هزار نفر

این کشور مانند یک کشور است، مگر با توجه به کمبود سنتی زمین آزاد در هلند. اما یک فضای کوچک مبله شده با بیشترین راحتی - از اندازه بزرگ سوء استفاده نکنید، زیرا گل ها و درختچه ها را سایه می اندازد و زیبایی منحصر به فرد حیات وحش را پنهان می کند. از گیاهان همیشه سبز و مخروطی، اغلب تزئینی استفاده می شود.

یک ویژگی اجباری باغ هلندی در این کشور ذاتی است، اما، بر خلاف دومی، جایی برای غفلت وجود ندارد: علف های هرز باید حذف شوند، و فضای سبز گسترش یافته محدود است.

این گزینه برای کسانی است که زندگی آرام و ثابتی دارند. این راه حل شامل وحدت با طبیعت، از ویژگی های باغ های شرق، آمیخته نزدیک با دین است. طراحی منظر باید زیبایی بهشت ​​را به مردم روی زمین یادآوری کند، همه چیز در صلح و هماهنگی نفوذ می کند.

کل زمین به چهار قسمت اصلی تقسیم می شود که دارای مقداری خودمختاری هستند: اگر سایت مربعی باشد، قطعات آن می تواند به نوبه خود به عناصر کوچکتر در مراکزی که حوضه های کوچکی وجود دارد تقسیم شود. مطلوب است که اینها حوض یا حوض نباشند، بلکه کانال یا فواره باشند. از آنجایی که این ماده باید نشان دهنده ثروت مالک باشد، بنابراین عمدتاً از سنگ مرمر استفاده می شود.

در زمانی که جنوب اسپانیا تحت تسلط مهاجران جهان اسلام بود، روند جدیدی در طراحی منظر آن زمان پدیدار شد که حکمت پنهان هنر باغ شرقی و اروپایی را با هم ترکیب می کرد. پاسیوهای پرکاربرد - پاسیوهایی به شکل اتاق هایی که با طاق ها و آلاچیق ها از هم جدا شده اند و با فضای سبز پوشیده شده اند: انگور، لیانا یا گل رز کوهنوردی.

 

موضوع :
برچسب ها : محوطه سازی، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی باغ، محوطه سازی باغچه، محوطه سازی فضای سبز,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 آبان 1400ساعت 11:00 توسط زینب | تعداد بازديد : 24 | |